fbpx
×
Facebook Business Manager Aracı

Facebook Business Manager Aracı

Facebook Business Manager Nedir?

Facebook Business Manager, birden fazla reklam hesabının yönetimi için bize kolaylıklar sağlayan araçtır. Bu araç ile reklam hesaplarını, sayfaları ve reklam verenleri tek yerden yönetebilirsiniz. Ayrıca kişisel Facebook profilinizden ayrı tutabilirsiniz.

Neden Business Manager Kullanmalıyım?

  • Birden fazla reklam hesabına ihtiyacınız varsa. (Hizmet verdiğiniz her müşteri veya işletme için ayrı reklam hesapları oluşturup, reklamlar için farklı ödeme yöntemleriyle ödeme yapabilirsiniz.)
  • Sayfalara veya reklam hesaplarına erişim talebinde bulunmanız gerekiyorsa. (Müşterileriniz varsa, analist veya reklam veren olmak için müşterilerin sayfalarına ve reklam hesaplarına erişim talebinde bulunabilirsiniz.)
  • Birlikte çalıştığınız çok sayıda kişi için izinler atamanız gerekiyorsa. (Kimin ne üzerinde çalıştığını kolayca görmenin yanı sıra, işletmenizin yönettiği reklam hesaplarına, sayfalara ve diğer varlıklara, göreve dayalı erişim izni verebilirsiniz.)
  • İşletme düzeyinde istatistiklere ve raporlara ihtiyacınız varsa. (Reklamlarınızın farklı reklam hesaplarındaki performansını görmek ve işletmenizin sorumlu olduğu hesaplar veya kişiler hakkında raporlar alabilirsiniz.)

Business Manager Hesabı Nasıl Oluşturulur?

Business Manager hesabı oluşturmak için aşağıdaki bağlantıya giderek sayfanın sağ üst kısmındaki Hesap Oluştur butonuna tıklıyoruz. https://business.facebook.com/overview/

Not: Facebook hesabınız yeniyse hemen Business Manager hesabı oluşturmaya çalışmayın! Aksi takdirde Facebook hesabınızı engelleyebilir.

Facebook Business Manager Hesabı Oluşturma

Açılan pencere üzerinde sizden istenen bilgileri doğru şekilde doldurup “Gönder” butonuna tıklayın.

Facebook Business Manager Hesabı Oluşturma

Açılan pencere üzerinde sizden istenen bilgileri doğru şekilde doldurup “Gönder” butonuna tıklayın. Bu aşamadan sonra hesabınız oluşturulmuş olacaktır.

Facebook Business Manager Hesabı Oluşturma

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!