fbpx
×

Facebook İle Instagram ve Facebook Paylaşımları Planlama

Yanlış duymadınız Facebook Creator Studio aracı ile Facebook üzerinden paylaşım planlama mümkün! Üstelik Instagramdaki paylaşımlarınızıda planlayabiliyorsunuz.

Sosyal medya yönetimi zevkli bir iş olduğu gibi oldukça ilgi gerektiren ve zaman alıcıda bir iştir. Çünkü her gün paylaşım içeriklerimizi hazırlayıp belirli saatlerde telefonumuz veya bilgisayarımız üzerinden bu paylaşımları yapıyoruz fakat bu gerçekten zaman alıcı bir süreç.

Facebook’un Creator Studio (Facebook İçerik Stüdyosu) aracı ile paylaşacağımız gönderileri planlayıp yönetebiliyoruz. Peki bu tam olarak nasıl oluyor?

Facebook Creator Studio Aracından Paylaşım Planlama

Ben daha önceden Creator Studio aracına Instagram hesaplarımı tanımladığımdan dolayı anlatımı direk olarak gerçekleştireceğim. Eğer ilk defa giriş yapıyorsanız Creator Studio aracına Instagram hesabınızı eklemeniz gerekecek.

Facebook hesabımıza giriş yapalım ve https://www.facebook.com/creatorstudio bağlantısına tıklayalım.

Instagram Hesabını Creator Studioya (Facebook İçerik Stüdyosuna) Ekleme

Adım 1: Creator Studio (İçerik Stüdyosu) penceresinin üst kısmında bulunan “Instagram” ikonuna tıklıyoruz.
 
Facebook İle Instagram ve Facebook Paylaşımları Planlama
 
Adım 2: Creator Studio (İçerik Stüdyosu) penceresinin sağ kısmında bulunan “Instagram Hesapları” butonuna tıklıyoruz.
 
Creator Studio İle Instagram ve Facebook Paylaşımları Planlama
 
Adım 3: Creator Studio (İçerik Stüdyosu) penceresinin sağ kısmında bulunan “Instagram Hesabı Ekle” butonuna tıklıyoruz. Instagram hesabınız Creator Studio’ya eklenmiş olacaktır.
 
İçerik Stüdyosu İle Instagram ve Facebook Paylaşımları Planlama
 


Facebook Creator Studio (İçerik Stüdyosu) İle Paylaşım Planlama

Adım 1: Eklediğimiz Instagram hesabını listeden seçtikten sonra sol kısımda bulunan “Gönderi Oluştur“ butonuna tıklıyoruz.
 
Facebook İle Instagram Paylaşımları Planlama
 
Adım 2: Açılan listeden “Instagram Akışı” butonuna tıklıyoruz.
 
Creator Studio Paylaşım Planlama
 
Adım 3: Açılan pencereden scroll’u aşağı kaydırarak “+İçerik Ekle” butonuna tıklayarak paylaşacağımız gönderiyi seçiyoruz.
 
Facebook Creator Studio Paylaşım Planlama
 
Adım 4: Gönderiyi Facebook sayfanızda da paylaşılması için sol alt kısımda bulunan Facebook’ta paylaş kısmındaki seçeneği işaretliyoruz.
 
Creator Studio Nasıl Kullanılır
 
Adım 5: Bu adımda paylaşımımızın tarihini ve saatini planlayacağız. Sağ alt kısımda bulunan paylaş butonunun yanındaki “ok” işaretine tıklayarak açılan listeden “Plan” bağlantısına tıklayıp açılan pencereden paylaşım tarihi ve saatini belirliyoruz. Önceki ekrana dönüp sağ alt kısımdaki “Plan” butonuna basarak paylaşımımızı planlamış oluyoruz.
 
Facebook İçerik Stüdyosu
 

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!