fbpx

Facebook Reklam Türleri

Facebook reklam yöneticisi üzerinde pazarlama amacınıza yönelik olarak kullanabileceğimiz birçok Facebook Reklam Türleri bulunmaktadır. Hangi reklam türünü kullanarak reklam çıkmanız gerektiğini aşağıda anlatıyorum.

Facebook Reklam Türleri Nelerdir?

Facebook Reklam Türleri Nelerdir?

Marka Bilinirliği

Tam olarak markanızla ilgili itibar ve tanıtım reklamları düzenleyebileceğiniz bir reklam türüdür. Marka bilinirliği reklam verme türü ile marka itibarınızı yükselterek markanızın akılda kalıcılığını arttırabilirsiniz. Facebook, bu reklam türünde sizin için, iki gün içinde kaç kişinin reklamınızı hatırlayacağına dair tahminlerde bulunarak bu tahminleri size sunarak ölçümleri kullanabilmenize olanak sağlar. Daha çok büyük markaların kendilerini hatırlatma amaçlı kullandığı bir reklam türüdür.

Erişim

Erişim reklam türünü Yeniden Pazarlama amacı ile kullanabiliyoruz. Reklam gösterim sıklıklarını ayarlayabildiğimiz Erişim reklam türünde belirli stratejiler oluşturarak mevcut müşterilerimize tekrar tekrar ulaşım sağlayabiliyoruz. Yani reklamımızı daha önce gösterdiğimiz kişileri hedefleyerek onlara reklamımızı yeniden gösterebiliyoruz.

Trafik

Facebook ve Instagram kullanan kişileri hedefleyerek bu kişilerin web sitemize girmesini sağlayarak site trafiğimizi arttırabiliyoruz. Sitenize trafik akışı sağlamak istiyorsanız bu reklam türünü kullanmanız sağlıklı olacaktır.

Etkileşim

Ürün veya hizmetimizi görsel ve videolu bir şekilde tanıtıp etkileşime geçmelerini sağlayabileceğimiz bir reklam türüdür. İnsanların gönderimizi ya da sayfamızı beğenmesini, paylaşımlarımıza yorum yapmasını veya paylaşmasını sağlamak için bu reklam türünü kullanıyoruz. Aynı zamanda bu reklam türünde facebook veya instagram sayfamızda paylaştığımzı herhangi bir gönderiyi reklam olarak çıkabiliyoruz.

Uygulama Yüklemeleri

Geliştirdiğiniz uygulamaları veya herhangi bir uygulamanın tanıtımını yapabileceğiniz bir reklam türüdür. Örneğin; Google Play veya App Store gibi mağazalarda bulunan bir uygulamayı bu reklam türü ile tanıtıp insanların uygulamayı yüklemelerini sağlayabilirsiniz.

Video Görüntülemeleri

Elinizde bulunan videoları izlettirmek için kullanabileceğiniz bir reklam türüdür. Bu reklam türünde sizden alınacak ücreti “video gösterimi” ve “izlenme saniyesi“ bakımından belirleyebilirsiniz.

Potansiyel Müşteriler Bulma

Bu reklam türünde ise marka veya işletmenizle ilgilenen insanlara form doldurtarak e-posta, telefon gibi bilgileri alabileceğiniz reklam türüdür. Örneğin; E-mailing yapmak ve e-mail datası oluşturmak istiyorsanız bu reklam türü tam size göre.

Mesajlar

Facebook ya da Instagram üzerinde ürün ve hizmetlerinizi tanıtıp bu hizmetler üzerinden “Messenger Direct” veya “Instagram Direct” üzerinden mesajlar alabileceğiniz bir reklam türüdür.

Dönüşümler

Facebook Pixel Kodu yardımıyla sitenizde gerçekleşen olayları ve dönüşümleri arttırabileceğimiz bir reklam türüdür. Bu reklam türü üzerinde Facebook Pixel kodu oluşturup sitemize ekleyebiliyoruz. Sonrasında gerçekleşecek eylemler için reklamlarımızın optimize edilmesini sağlayabiliyoruz.

Katalog Satışları

Facebook Pixel Kodunu kullandığımız bu reklam türünde web sitemiz üzerinde yer alan herhangi bir kategori altındaki ürünlerimizi ekleyip insanlara tanıtımını yapabildiğimiz bir reklam türüdür.

Mağaza Ziyaretleri

Yakınınızdaki insanlara reklamlarınızı gösterip mağazanıza gerçekleşen ziyaretleri arttırabileceğiniz reklam türüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir