fbpx
×

Google Ads Maksimum Performans Kampanyası Nedir?

Google Ads Maksimum Performans Kampanyası, tamamen dönüşümler üzerine kurulmuş bir sistem olup, oluşturduğunuz bir reklamın Google’ın tüm reklam kanallarında gösterilmesine olanak sağlayan, dönüşümleri tek bir kampanya üzerinden arttırmanıza yardımcı olan ve tamamen hedef temelli bir kampanya çeşididir.

Maksimum performans kampanyalarında genel konsept Google’ın tüm kanallarını kullanıp en iyi performansı gösteren Google reklam kanalını öğrenerek reklamlarınızın performansını da bu düzeyde iyileştirmektir. Tüm bunları yapmak içinde otomasyondan yararlanır.

Maksimum Performans Kampanyasında Reklamlar Nerelerde Gösterilir?

Maksimum performans kampanyasında yapılan reklamlar daha çok YouTube, Görüntülü Reklam Ağı, Arama Ağı, Keşfet, Gmail ve Google Haritalar’da gösterilir.

Maksimum performans, reklamlarda hedeflediğiniz sonuçlara erişmeniz için performansı arttırmanıza yardımcı olur.

Teklif Stratejileri

Maksimum Performans kampanyasında teklif stratejisi olarak dönüşümleri arttırma veya dönüşüm değerlerini arttırma stratejilerinden birini kullanabilirsiniz.

Kampanya Hedefleri

  • Satış
  • Potansiyel Müşteriler
  • Web Sitesi Trafiği
  • Yerel Mağaza Ziyaretleri ve Tanıtımlar
  • Hedef Kılavuzu Olmadan Bir Kampanya Oluşturun

Avantajları Nelerdir?

  • Kampanyalarınızda tüm Google kanallarına aynı zamanda reklam çıkmanıza olanak tanır.
  • Hedeflerinize ulaşmanız için daha iyi bir performans elde edersiniz.
  • Analizlerinizi daha şeffaf ve kolay şekilde yapmanızı sağlar.
  • Kampanyaları yönetmenizi basitleştirerek reklamlarınızı kolayca optimize eder.

Kullanmayı düşünüyorsanız aşağıdaki önerileri okumanızı tavsiye ederim 😊

Maksimum performans kampanyasını belirli bir dönüşüm hedefiniz varsa kullanın. (Örn; online satışları arttırma, WhatsApp mesajları alma vb.)

Reklamlarınızın hangi kanallarda gösterildiği sizin için bir önem arz etmiyorsa veya tek bir kampanya üzerinden Google’in tüm kanalları üzerinde reklam yapmak istiyorsanız kullanın.

Google’ın yapay zekasını kullandığı bu kampanya türünde dönüşümleri doğru şekilde kurmanızı ve müşterilerden gelecek dönüşler için acele etmemenizi tavsiye ediyorum.

Dönüşüm Nedir?

Dönüşüm, kullanıcıların web sitenizdeki bir ürünü satın alma, telefon bağlantısına tıklama, WhatsApp butonuna tıklayarak size mesaj gönderme, iletişim formu doldurup gönderme gibi çeşitli aksiyonların gerçekleştiği bir ölçüm sistemidir.

Dönüşümleri kurmak ise bu ölçümlerin verilerini alabilmeniz için birkaç adımda yapılan bazı kurulum işlemleridir.

Sıkça Sorulan Sorular

Mevcut bir arama ağı kampanyanız varsa ek olarak maksimum performans kampanyası başlatabilirsiniz hiçbir sorun teşkil etmez. Hatta ikisini beraber kullanıp en sağlıklı dönüşler aldığınız kampanya üzerinde ilerleyebilirsiniz.

Gogle ads hesabınızda en fazla 100 adet maksimum performans kampanyası oluşturabilirsiniz.

Merchant Center feed’iniz varsa maksimum performans kampanyası da oluşturabilirsiniz.

Dönüşüm hedefiniz mağaza ziyaretleri ve yerel aramalar veya yol tarifleri almaksa maksimum performans kampanyası oluşturabilirsiniz.

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!