fbpx
×

Google Ads’ten Gelen Trafiğe Meta’da Reklam Gösterme

Google Ads kampanyaları yoluyla web sitenize giren kişileri Facebook ve Instagram kampanyalarınızda hedefleyerek bu ziyaretçilere Meta üzerinde reklam gösterebilirsiniz.

Ben dahil biirçok dijital pazarlama uzmanının kullanmış olduğu bu yöntemi kullanmanızı şiddetle tavsiye ediyorum!

Google Ads’ten Gelen Trafiğe FB ve IG’de Nasıl Reklam Gösterilir?

Google Ads hesabınızı açın ve bir Google Ads kampanyası oluşturun. Ben mevcut bir kampanyam olduğu için anlatımı mı mevcut Ads kampanyam üzerinden yapacağım. Google Ads Kampanyası oluşturmayı bilmiyorsanız duyarlı arama ağı reklamı oluşturmak için tıklayın.

Adım 1: Google Ads’te reklam oluştururken “Reklam URL’si Seçenekleri” kısmına gelin ve “Nihai URL son eki” alanını bulun. (Bu alanın amacı reklamınızı gören kişilerin tıkladığı anda gittiği url’nin sonuna bir ek eklemesidir.)

Kampanyam “gold çatal kaşık bıçak takımı” olduğu için buna göre bir ek belirleyeceğim. Nihai URL kısmına “ads=goldcatalkasikbicaktakimi” şeklinde yazıyorum. Siz bu alana kendinize göre bir son ek girebilirsiniz.

Adım 2: Bu adımda “Meta Business Manager”a giderek sol menüde “Reklam Verme” başlığı altında yer alan “Hedef Kitleler” bağlantısına tıklayın.

Adım 3: “Hedef Kitle Oluştur” butonuna tıklayarak “Özel Hedef Kitle” başlığına tekrar tıklayın.

Adım 4: Açılan pencereden “İnternet Sitesi” seçeneğini seçerek “İleri” butonuna tıklayın.

Adım 5: Gelen pencerede “Kaynak” kısmında “Pixel”inizi seçin. “Tutma” başlığı kısmında “gün” sayısını girin. “Olaylar” başlığı altındaki seçeneklerden “Belirli internet sitelerini ziyaret eden kişiler” seçeneğini seçerek alttaki boş kutucuğa belirlediğimiz Google Ads kısmında belirlediğiniz son eki girin. Ben “goldcatalkasikbicaktakimi” ekini yazıyorum. Alt kısımdaki “Hedef Kitle Başlığı” kısmınıda doldurarak sağ alttaki “Hedef Kitle Oluştur” butonuna tıklayın.

Sırasıyla anlattığım tüm bu maddeleri uygulayıp “Hedef Kitlenizi” oluşturduktan sonra bu hedef kitleyi Meta reklamlarınız da hedefleyebilirsiniz.

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!