fbpx
×

Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir? Ne İş Yapar?

Dijital Pazarlama Uzmanı, işletme veya markaların dijital dünyadaki marka itibarını ve imajını güçlendirecek çalışmaları analiz ederek uygulayan kişidir. Dijital Pazarlama Uzmanları markanın hedef kitlesini ve pazarı iyi şekilde tespit ederek yaptığı tespitler sonucunda markaya değer katacak ve iletişimini güçlendirecek stratejileri uygular. Özetleyecek olursak işletme veya markaların dijital alandaki pazarlama süreçlerini yönetir.

Dijital Pazarlama Uzmanlarının Sağladığı Hizmetler

Sosyal Medya Yönetimi, Reklam Yönetimi, SEO, Kurumsal Web Sitesi, E-Ticaret Siteleri, Satış Arttırma Yöntemleri vb. hizmetleri sağlar.

Dijital Pazarlama Faaliyetleri İçin Hangi Kanalları Kullanır?

Dijital Pazarlama Uzmanı markanın dijital platformlarda eksik kaldığı yönlerini araştırarak, marka bilinirliğini artıracak veya markanın ürün ve hizmetlerini hedef kitleye ulaştıracak doğru platformları tespit eder ve hangi platformda yerini alması gerektiğinin analizini yaparak markayı o platformda konumlandırır. Günümüzde daha çok Facebook, Instagram, Youtube, LinkedIn, Twitter, Pinterest, Tiktok vb. sosyal medya platformları kullanılmaktadır. Reklam kanalları olarak sıralayacak olursak; Google Ads, Facebook ve Instagram Ads, Twitter Ads, Tiktok Ads, LinkedIn Ads vb. reklam kanallarındaki reklam kampanyalarını yönetimini sağlar.

Dijital Pazarlama Uzmanı Nasıl Olunur?

Dijital Pazarlama Uzmanı olmak için ilgili okulların Pazarlama bölümünden mezun olmak gibi bir zorunluluk yoktur. Tamamen kendi çabalarınızla kendinizi geliştirip bu alanda uzmanlaşabilirsiniz. Bir uzman veya özel eğitim kurumundan Dijital Pazarlama Eğitimi alarak siz de Dijital Pazarlamayı öğrenebilirsiniz.

Dijital Pazarlama Uzmanı olarak sizlere tavsiyem;

Eğer dijital pazarlama alanında bir uzman olmak istiyorsanız trendleri sıkı takip edip kendinizi sürekli güncellemelisiniz. 😊

Kafanıza takılan herhangi bir konu olursa daima benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımda dijital pazarlama ile ilgili güncel bilgi paylaşımlarında bulunuyorum. Beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmek isterseniz linkleri aşağıya bırakıyorum.

Kendinize çok iyi bakın, görüşmek üzere 😊

https://www.instagram.com/aliyanarofficial

https://www.youtube.com/c/aliyanarofficial

https://www.twitter.com/aliyanaroffical

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!