fbpx
×

Google Ads Performans Planlayıcı Aracı

Performans Planlayıcı aracı belirtmiş olduğunuz mevcut kampanya hedefleri ile geleceğe yönelik olarak tahmini performans verileri sunan yardımcı bir araçtır. Performans Planlayıcı aracını kullanarak kampanyanızın tıklama veya dönüşüm oranlarını artıracak verileri görüntüleyebilir ve kampanyanıza uygulayabilirsiniz. Performans planlayıcı aracında bulunduğunuz yıl içindeki tarih aralığını seçerek kampanyalarınıza uygulayacağınız belirli güncellemeler dahilinde alacağınız performans verilerini görüntüleyebilirsiniz.

Performans Planlayıcı aracını kullanabilmek için bir kampanya oluşturmuş olmanız üzerinden 72 saat geçmiş olması ve aynı zamanda ve son 7 gün içinde en az 3 tıklama ve 1 dönüşüm almış olmanız gereklidir.

Google Ads Performans Planlayıcı Aracı Nasıl Kullanılır?

Adım 1: Google Ads panelinin sağ üst kısmında bulunan “Araçlar ve Ayarlar” butonuna tıklayın.
Adım 2: Açılan pencereden “Planlama” başlığının hemen altında bulunan “Performans Planlayıcı” başlığına tıklayın.
Adım 3: Gelen ekranda bir plan oluşturmak için ekranın sol tarafında bulunan mavi (+) butonuna tıklayın.

Adım 4: Açılan pencerede performans verilerini görüntülemek istediğiniz mevcut kampanyanızı seçin.

Adım 5: Gelen pencereden ileri tarihli tahmin dönemini dönüşüm kampanyanız varsa dönüşüm metriğini ve hedefinizi girin. Ben dönüşüm kampanyam olduğu ve kampanyamın sonraki 1 ayda dönüşüm sayısını 20’ye yükseltmek için gereken performans verilerini almak istedim. Yani dönüşüm değeri seçeneğini seçerek 20 rakamını girdim.

Adım 6: Açılan ekranda “Tahmini Keşfedin” başlığının seçili olduğunu görmektesiniz. Bu bölümde planımız dahilinde tahmini performans verilerini görüntülemekteyiz. Örneğin; bir sonraki ay 20 dönüşüme ulaşmak için gelecek ay 14.400 TL reklam harcaması yapmamız gerektiğini ve 717,75 TL “Hedef EBM” değeri gerektiğini görüntülüyoruz.

Not: “Performansı Karşılaştırın” başlığına tıklayarak belirtmiş olduğunuz tarih aralıkları arasındaki kampanya performanslarını karşılaştırabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere Anahtar Kelime Planlayıcı aracını tanıttım. Umarım faydalı olmuştur. Bir sonraki yazıda görüşmek dileğiyle.

Kafanıza takılan herhangi bir konu olursa daima benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımda dijital pazarlama ile ilgili güncel bilgi paylaşımlarında bulunuyorum. Beni sosyal medya hesaplarımdan takip etmek isterseniz linkleri aşağıya bırakıyorum.

Kendinize çok iyi bakın, bir sonraki yazıda görüşmek üzere..

https://www.instagram.com/aliyanarofficial

https://www.youtube.com/c/aliyanarofficial

https://www.twitter.com/aliyanaroffical

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!