fbpx
×

Google Ads Yönetici Hesabı Nedir?

Google Ads Yönetici Hesabı (MCC) birden fazla müşterinin Google Ads hesaplarını tek noktadan yönetmenize olanak sağlayan bir hesap türüdür.

Google MCC hesaplarında aynı e-posta adresi üzerinde en fazla 20 Google Ads hesabı oluşturabilirsiniz gibi bir sınırlama yoktur. Hesap sayısı limiti yönetici hesabınızdaki reklam harcama tutarlarına göre değişmektedir.

Eğer bir ajans veya dijital pazarlama uzmanıysanız müşterilerin reklam hesaplarını tek birden kolayca yönetebilirsiniz.

Google Ads Yönetici Hesabını Kullanmanın Avantajları

  • Birden fazla hesabı tek bir yerden kolayca yönetmenizi sağlar.
  • Tüm reklam hesaplarında kolayca gezinebilir ve tüm işlemleri tek bir panel üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
  • Hesaplar arasında kampanyalar oluşturup yönetimini sağlayabilirsiniz. Günlük bütçeleri değiştirme ve kampanyaları duraklatma gibi güncellemeleri kolaylıkla yapabilirsiniz. Ayrıca hesapları düzenleme, otomatik kurallar oluşturma işlemlerini yapıp uyarılarla e-posta bildirimleri alabilirsiniz.
  • Tüm hesapların performanslarını karşılaştırabilir tek seferde birden çok rapor oluşturabilirsiniz.
  • Google MCC Yönetici hesabınız üzerinden hızlı ve pratik bir şekilde yeni Google Ads hesapları oluşturabilir ve hesapları birbirine bağlayabilirsiniz.
  • Alt hesaplardaki mevcut kampanyaları verimli şekilde izlemek için size bildirimler gönderir.
  • Yüksek rakamlarla reklam veriyorsanız Google MCC hesabında aylık faturalandırma özelliğini kullanabilirsiniz.
  • Birkaç hesaba ait faturaları birleştirerek tek bir aylık faturaya dönüştürebilirsiniz. Ayrıca kontrol panelinden hangi hesapların faturalandırıldığını kolayca inceleyebilirsiniz.

Google Ads Yönetici Hesabını Kimler Kullanmalı?

Google MCC hesabını birden fazla reklam hesabı olan büyük reklamverenler, ajanslar veya birden fazla müşterisi olan dijital pazarlama uzmanları kullanmalıdır.

Google Ads Yönetici Hesabı Oluşturma

Google Ads Yönetici hesabı oluşturmak için aşağıdaki adımları sırasıyla yapalım.

Not: Google Ads Yönetici hesaplarına girdiğiniz bilgiler sonradan değiştirilemediği için doğru bilgileri girmenizde fayda var.

Adım 1: https://ads.google.com/intl/tr_tr/home/tools/manager-accounts/ bağlantısına tıklayarak yönetici hesabı oluşturma sayfasına erişin hemen ardından “Yönetici hesabı oluşturun” butonuna tıklayın.

Adım 2: Mevcut Google ads hesabınız ile giriş yapın.

Adım 3: Açılan ekrandan işletme bilgilerinizi doğrulayın. Bu ekranda girdiğiniz bilgileri daha sonradan güncelleyemiyorsunuz! Bu yüzden doğru bilgileri girdiğinize emin olun. “Gönder” butonuna tıkladığınızde Google MCC hesabınız oluşturulmuş olacak.

Google Ads Yönetici Hesabına Mevcut Google Ads Hesabı Ekleme

Google Ads Yönetici hesabına mevcut Google Ads hesaplarını eklemek için aşağıdaki adımları sırasıyla gerçekleştirin.

Adım 1: Yönetici hesabınıza giriş yapın.

Adım 2: Yönetim paneli ekranının sol bölümünde bulunan “Hesaplar” altındaki “Performans” başlığına tıklayın ve açılan ekrandan “+” butonuna tıklayarak “Mevcut Hesap Bağla” butonuna tıklayın.

Adım 3: Açılan alt hesap ayarları ekranında bulunan kutucuğa bağlamak istediğiniz Google Ads hesaplarının müşteri kimliklerini ekleyin. İstek Gönder butonuna tıkladıktan sonra eklediğiniz müşteri kimliğine sahip hesaba istek iletilmiş olacak.

Adım 4: Eklediğiniz müşteri kimliğine sahip hesabın Google Ads paneline erişerek Araçlar > Ayarlar > Kurulum > Erişim ve Güvenlik bağlantılarına tıklayın.

Adım 5: Açılan ekrandan “Yöneticiler” butonuna tıklayarak hemen ardından “İşlemler” başlığı altında bulunan “Kabul Et” butonuna tıklayın.

İşte bu kadar!
Kafanıza takılan herhangi bir konu olursa daima benimle iletişime geçebilirsiniz. 

Bilgi paylaşımlarında bulunduğum sosyal medya hesaplarımdan beni takip etmeyi unutmayın 🙂

https://www.instagram.com/aliyanarofficial

https://www.youtube.com/c/aliyanarofficial

https://www.twitter.com/aliyanaroffical

Güncel İçerikler İçin Instagram Hesabımı Takip Edin!